Nasza strategia działania

STRATEGIA

Żużel to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w Polsce. W naszym kraju startują najlepsi zawodnicy z kilkunastu krajów świata tworząc tym samym najmocniejsze żużlowe rozgrywki na ziemi. Średnia oglądalność w Polsce ligowych meczów w telewizji kształtuje się w przedziale od 100 000 do 300 000 widzów.

Speedway to sport rodzinny, przyciągający na stadiony duże grupy kibiców. W Krośnie tradycje tej wyjątkowo widowiskowej dyscypliny sięgają lat 50-tych ubiegłego wieku. W ostatnich latach ligowe mecze drużyny żużlowej w Krośnie gromadziły na stadionie przy Legionów od 2000 do 6500 tysiąca widzów.

Od 2019 roku, w rozgrywkach ligowych, miasto Krosno będzie reprezentował nowy klub – Wilki Krosno SA. Według założeń zespół będzie tworzony przez zawodników gwarantujących wysoki poziom sportowy i jednocześnie zintegrowanych na nową jakość klubu.

Główne założenia 5-letniego planu rozwoju sportu żużlowego w Krośnie:

– budowa profesjonalnie zarządzanego klubu, który w czasie pięciu lat (2019 – 2023) awansuje do Ekstraligi

– utworzenie klubowego marketingu (telewizja internetowa Wilki.tv, profesjonalnie prowadzona strona internetowa wilkikrosno.pl i social media, sklep z gadżetami, eventy promujące klub i jego partnerów)

– szeroka i profesjonalna współpraca z mediami ogólnokrajowymi i regionalnymi (utworzenie biura prasowego i działu PR)

– odbudowa sportu motorowego wśród dzieci i młodzieży (solidne podłoże sprzętowe i kadra trenerska szkółki żużlowej)

– powołanie klubu Ambasadorów Marki Wilki Krosno (osobistości, dobrze znane w kraju, oficjalnie wspierające i promującego klub i jego działania)

–  rozbudowa stadionu przy Legionów (nowa trybuna, oświetlenie – na mocy współpracy z samorządem miasta)