To już w poniedziałek. Żużel przy jupiterach

Czas na historyczną chwilę. Już w poniedziałek 14 czerwca 2021 roku pierwszy raz na stadionie w Krośnie odbędzie się mecz żużlowy w blasku jupiterów. Cellfast Wilki o godz. 20.30 podejmą Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

– Cieszymy się, że mamy już na naszym stadionie jupitery, które są potrzebne dla funkcjonowania profesjonalnego sportu w Krośnie. Dla mieszkańców miasta i okolic to zwiększenie komfortu oglądania i przeżywania widowisk sportowych. To kamień milowy w rozwoju krośnieńskiego sportu i infrastruktury stadionowej przy ulicy Legionów – mówi prezydent Krosna Piotr Przytocki.

Budowa sztucznego oświetlenia trwała od połowy stycznia do początku maja. Wykonawca inwestycji – krośnieńska spółka AGZ postawiła cztery jupitery, każdy o wysokości 42 metrów. W każdym miejscu toru natężenie światła wynosi co najmniej 1300 luksów. – To dla mnie wielki honor, że mogłem uczestniczyć w tak historycznym przedsięwzięciu w Krośnie. Dziękuję wszystkim pracownikom i podwykonawcom za pomoc i zaangażowanie w realizacji tej inwestycji – podkreśla prezes AGZ Sp. z o.o. Grzegorz Zarzycki.

Pierwszy żużlowy mecz przy sztucznym świetle zapowiada się niezwykle interesująco. W poniedziałek do Krosna przyjedzie drużyna z Gdańska, wymieniania przed sezonem jako główny faworyt do ekstraligowego awansu. Dotychczas w ośmiu ligowych meczach gdańszczanie zdobyli 9. punktów, odnosząc trzy zwycięstwa, dwa remisy i ponosząc trzy porażki.

Nasza drużyna w ośmiu spotkaniach zanotowała siedem zwycięstw i z 16 punktami na koncie zajmuje fotel lidera eWinner 1. Ligi. – Jeździłem już w życiu przy światłach dlatego podchodzę do sprawy na spokojnie. Tu w Krośnie wszyscy będziemy przeżywać to po raz pierwszy, więc na pewno będzie z tego trochę frajdy. Przede wszystkim chcę zrobić swoją robotę na torze. Trzymajcie za nas kciuki – zapowiada lider krośnieńskiej Watahy i najskuteczniejszy zawodnik ligi Tobiasz Musielak.

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno

9. Tobiasz Musielak
10. Mateusz Szczepaniak
11. Patryk Wojdyło
12.Vaclav Milik
13. Andrzej Lebiediew
14. Bartosz Curzytek
15. 
16. 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

1. Rasmus Jensen
2. Krystian Pieszczek
3. Jakub Jamróg
4.
5. Wiktor Kułakow
6. Alan Szczotka
7. PIotr Gryszpiński
8.

Początek meczu godz. 20.30. Transmisja w nsport+.