Turniej MIMP w Krośnie pamięci Ignacego Łukasiewicza

Tor żużlowy w Krośnie będzie dziś areną zmagań turnieju pamięci Ignacego Łukasiewicza w ramach eliminacji Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. W stawce 16 uczestników są również reprezentanci Cellfast Wilków – Krzysztof Sadurski i Kacper Szopa oraz Franciszek Karczewski.

Ten ostatni na co dzień reprezentuje krośnieński zespół w zawodach ligowych, ale dziś wystąpi jako zawodnik Włókniarza Częstochowa, którego jest wychowankiem. – Czeka nas bardzo ciekawa rywalizacja. Obsada zawodów sprawia, że fani żużla którzy pojawią się na stadionie będą świadkami sporych emocji. Dla naszych zawodników ten turniej to również generalny sprawdzian przed sobotnim ligowym meczem ze Zdunek Wybrzeże Gdańsk – zapowiada trener krośnieńskiej drużyny Ireneusz Kwieciński. Z grona 16 uczestników turnieju MIMP w Krośnie awans do finału zmagań uzyska 3 najlepszych, a zawodnik, który na torze przy Legionów zajmie czwarte miejsce w finałowym turnieju będzie rezerwowym. Oprócz Franciszka Karczewskiego i Krzysztofa Sadurskiego do faworytów rywalizacji na krośnieńskim torze na pewno należy zaliczył Bartłomieja Kowalskiego i Michała Curzytka z Betardu Sparty Wrocław czy Przemysław Konieczny z Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

YouTube player

Turniej odbywał się będzie pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego i będzie promować markę „Podkarpackie Przestrzeń Otwarta”. Rok 2022 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Ignacego Łukasiewicza w związku 200. rocznicą urodzin twórcy światowego przemysłu naftowego, a dzisiejsza eliminacja wpisana jest do cyklu imprez uświetniających Rok Łukasiewicza.

Lista startowa eliminacji MIMP W Krośnie:
1. Kacper Szopa (Wilki Krosno);
2. Kamil Marciniec (Wybrzeże Gdańsk);
3. Krzysztof Sadurski (Wilki Krosno);
4. Marcel Krzykowski (Wybrzeże Gdańsk);
5. Mateusz Gzyl (Unia Tarnów);
6. Bartłomiej Kowalski (Sparta Wrocław);
7. Piotr Świercz (Unia Tarnów);
8. Michał Curzytek (Sparta Wrocław);
9. Nikodem Bartoch (Orzeł Łódź);
10. Jakub Stojanowski (Stal Gorzów);
11. Franciszek Karczewski (Włókniarz Częstochowa);
12. Jakub Martyniak (Włókniarz Częstochowa);
13. Bartosz Curzytek (Kolejarz Rawicz);
14. Przemysław Konieczny (Polonia Bydgoszcz);
15. Kacper Kłosok (Kolejarz Rawicz);
16. Kamil Król (Włókniarz Częstochowa);
17. Kacper Klimek(Kolejarz Rawicz);
18. Oskar Stępień (Kolejarz Opole).

Początek o godzinie 17. Sędziuje Andrzej Kraskiewicz z Warszawy. Wstęp wolny.