Kowalski górą w turnieju MIMP pamięci Ignacego Łukasiewicza w Krośnie

Za nami turniej pamięci Ignacego Łukasiewicza w ramach eliminacji Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Krośnie. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Bartłomieja Kowalskiego. Awans do zawodów finałowych wywalczyli również Michał Curzytek i Nikodem Bartoch.

W gronie osiemnastu juniorów, którzy stanęli dziś w szranki na krośnieńskim torze znalazło się trzech reprezentantów Cellfast Wilki Krosno – Kacper Szopa, Krzysztof Sadurski i Franciszek Karczewski (rywalizujący w macierzystych barwach zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa). Zawody zdominował Bartłomiej Kowalski. Reprezentujący Betard Spartę Wrocław 20-latek zebrał dziś komplet 15 punktów. Za nim uplasował się jego klubowy kolega, Michał Curzytek (13 pkt), zaś skład czołowej „trójki” uzupełnił żużlowiec H.Skrzydlewska Orła Łódź, Nikodem Bartoch (12 pkt). Miejsce rezerwowego w finale MIMP wywalczył czwarty dziś Piotr Świercz, zawodnik Unii Tarnów (11 pkt). Do szczęścia niewiele zabrakło naszym młodym „Wilczkom”. Piątą pozycję zajął dziś Franciszek Karczewski, a szósty był Kacper Szopa. Każdy z nich na swoim koncie zgromadził po 10 punktów. Na 9. lokacie zmagania zakończył Krzysztof Sadurski (7 pkt).

Szczegółowe wyniki (za sportowefakty.wp.pl):

1. Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław) – 15 (3,3,3,3,3) – awans do finału
2. Michał Curzytek (Betard Sparta Wrocław) – 13 (2,3,3,3,2) – awans do finału
3. Nikodem Bartoch (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź) – 12 (2,3,2,2,3) – awans do finału
——————
4. Piotr Świercz (Unia Tarnów) – 11 (1,3,2,3,2) – rezerwowy w finale
——————
5. Franciszek Karczewski (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 10 (3,2,2,0,3)
6. Kacper Szopa (Cellfast Wilki Krosno) – 10 (3,2,1,1,3)
7. Przemysław Konieczny (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 9 (3,2,0,2,2)
8. Bartosz Curzytek (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – 8 (2,0,3,2,1)
9. Krzysztof Sadurski (Cellfast Wilki Krosno) – 7 (2,0,1,2,2)
10. Kamil Marciniec (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 6 (1,0,3,1,1)
11. Jakub Stojanowski (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 5 (d,1,1,3,w)
12. Kacper Kłosok (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – 5 (1,1,2,0,1)
13. Jakub Martyniak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 3 (1,2,d,w,-)
14. Mateusz Gzyl (Unia Tarnów) – 3 (0,1,1,d,1)
15. Oskar Stępień (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 1 (0,1,0)
16. Kacper Klimek (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – 1 (0,1,0,w)
17. Marcel Krzykowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 0 (0,w,-,-,-)
18. Kamil Król (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 0 (w,w,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. (73,50) Szopa, Sadurski, Marciniec, Krzykowski
2. (71,93) Kowalski, Curzytek, Świercz, Gzyl
3. (72,06) Karczewski, Bartoch, Martyniak, Stojanowski (d/4)
4. (71,84) Konieczny, Curzytek, Kłosok, Król (w/u)
5. (72,72) Bartoch, Szopa, Gzyl, Curzytek
6. (71,50) Kowalski, Konieczny, Stojanowski, Marciniec
7. (73,63) Świercz, Karczewski, Kłosok, Sadurski
8. (71,87) Curzytek, Martyniak, Krzykowski (w/u), Król (w/2min)
9. (71,85) Kowalski, Karczewski, Szopa, Klimek
10. (72,08) Marciniec, Kłosok, Gzyl, Martyniak (d/4)
11. (72,81) Curzytek, Bartoch, Sadurski, Konieczny
12. (72,38) Curzytek, Świercz, Stojanowski, Stępień
13. (73,37) Świercz, Konieczny, Szopa, Martyniak (w/u)
14. (71,69) Curzytek, Curzytek, Marciniec, Karczewski
15. (72,66) Stojanowski, Sadurski, Klimek, Gzyl (d/3)
16. (71,75) Kowalski, Bartoch, Stępień, Kłosok
17. (72,84) Szopa, Curzytek, Kłosok, Stojanowski (w/u)
18. (71,50) Bartoch, Świercz, Marciniec, Klimek
19. (70,65) Kowalski, Sadurski, Curzytek, Stępień
20. (71,31) Karczewski, Konieczny, Gzyl, Klimek (w/2min)

Sędzia: Andrzej Kraskiewicz

Turniej odbywał się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie i promował markę „Podkarpackie Przestrzeń Otwarta”. Rok 2022 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Ignacego Łukasiewicza w związku 200. rocznicą urodzin twórcy światowego przemysłu naftowego, a dzisiejsza eliminacja wpisana jest do cyklu imprez uświetniających Rok Łukasiewicza.