Mecz Północ – Południe przełożony na 22 sierpnia

Decyzją organizatorów żużlowy mecz Północ vs Południe o puchar Fundacji PZM został przełożony na niedzielę, 22 sierpnia 2021 r. Zawody rozpoczną się na stadionie w Krośnie o godzinie 14.00.

Wejściówki już kupione przez kibiców zachowują ważność. Istnieje także możliwość zwrotu. O szczegółach poinformuje drogą mailową, serwis ebilet.pl.

W nowym terminie zawodów, oba zespoły poprowadzą nominowani już wcześniej przez Główną Komisję Sportu Żużlowego trenerzy – Adam Skórnicki (Północ, Orzeł Łódź) oraz Ireneusz Kwieciński (Południe, Wilki Krosno). Składy drużyn będą oparte o zawodników klubów eWinner 1. Ligi Żużlowej. Podział tradycyjnie został dokonany wedle klucza geograficznego.

Składy na 22 sierpnia mogą się nieco różnić od wcześniej powołanych. Do dyspozycji szkoleniowców będą bowiem zawodnicy, którzy 24 lipca (czyli w pierwotnym terminie imprezy) pojadą w Mistrzostwach Europy Par na torze w Macon. Wiele też będzie zależeć od sytuacji zdrowotnej żużlowców, która jest główną przyczyną dzisiejszej decyzji o przełożeniu meczu Północ vs Południe, którego patronem honorowym jest europoseł Ryszard Czarnecki.

Przypominamy, że w zespole Północy wystąpią żużlowcy drużyn z Bydgoszczy, Gdańska, Gniezna i Łódzi. Z kolei Południe reprezentować będą zawodnicy zespołów z Krosna, Ostrowa Wielkopolskiego, Rybnika i Tarnowa. Drużyny wystąpią w siedmioosobowych składach (bez żużlowców pod nr 8 i 16; jest za to żużlowiec U-24).

Pierwotnie 22 sierpnia w kalendarzu PZM zaplanowane były Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. Ligi Żużlowej. Impreza ta zostanie przeniesiona na inny termin, który będzie oficjalnie ogłoszony wkrótce.

Wciąż trwa sprzedaż biletów na spotkanie Północ vs Południe. W wejściówki można zaopatrywać się online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Bilety na Mecz Północ vs Południe

https://www.ebilet.pl/sport/sporty-motorowe/zuzel-mecz/

Bilet VIP – normalny 250 zł (catering, program, zestaw upominków, miejsce

parkingowe), ulgowy – 100 zł (do 18. roku życia)

Bilety Trybuna Główna – normalny 35 zł, ulgowy 25 zł (osoby do 18. lat oraz emeryci i

renciści), dziecięcy 5 zł (do 7. lat)

Bilety Trybuna Otwarta oraz oba wiraże – normalny 25 zł, ulgowy 20 zł (osoby do 18.

lat oraz emeryci i renciści), dziecięcy 5 zł (do 7. lat)