W Krośnie rok pod znakiem żużlowych emocji

Fani speedwaya w Krośnie nie mają w tym roku powodów do narzekania na brak emocji. Na stadionie przy Legionów, na którym rywalizują na co dzień w ligowych zmaganiach żużlowcy Cellfast Wilków, odbyło się w obecnym sezonie już sporo imprez młodzieżowych.
Maraton żużlowych wydarzeń zapoczątkowały czerwcowe dwie rundy Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. – Rzeczywiście mamy w tym roku sporo imprez na naszym torze. To dobrze, że dużo się dzieje. Kibice są zadowoleni bowiem nawet na zawodach juniorów, które organizujemy frekwencja na trybunach jest całkiem niezła i sięga nawet dwóch tysięcy osób – opisuje prezes klubu Cellfast Wilki Grzegorz Leśniak.
W lipcu odbył się jeszcze turniej o Puchar GKSŻ 250 cc oraz Turniej Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. – Wszystkie przytoczone wyżej imprezy miały bardzo ciekawy przebieg, bowiem losy wygranej rozstrzygały się w ostatnich wyścigach. Partnerem powyższych imprez było miasto Krosno. Podczas samych zmagań na naszym stadionie realizowaliśmy świadczenia promujące markę Krosno Miasto Szkła. Dzięki temu o Krośnie było naprawdę pozytywnie głośno – podkreśla sternik krośnieńskiego żużla.
Już za kilka dni, w czwartek 11 sierpnia, krośnian czeka ligowa konfrontacja z Trans MF Devils Landshut. To rewanżowy ćwierćfinał eWinner 1 ligi. Pierwszy mecz „Wilków” z „Diabłami” już w najbliższą niedzielę w Niemczech. Później w Krośnie w planie jest prestiżowy finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Impreza z udziałem m.in. Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego i Janusza Kołodzieja odbędzie się 15 sierpnia. Na liście startowej jest również ulubieniec krośnieńskiej publiczności Tobiasz Musielak oraz Mateusz Szczepaniak. Ten drugi otrzymał od promotora imprezy – firmy Speedway Events tak zwaną „dziką kartę”. Fani krośnieńskiego żużla liczą, że ich pupile daleko zajadą w rozgrywkach ligowych i obecny sezon będzie w Krośnie bardzo długi. Warto dodać, że na stadionie ruszyła już budowa trybuny wokół pierwszego wirażu. Dzięki tej inwestycji komfort oglądania żużlowych imprez będzie niebawem w Krośnie znacznie lepszy. Przybędzie bowiem ponad dwa tysiące miejsc siedzących.