Fazę play-off czas zacząć! Na początek wyjazd do Landshut

W eWinner 1. Lidze zakończyła się już faza zasadnicza. Sześć najlepszych drużyn zmierzy się teraz w play-offach, a najlepsza z nich wywalczy awans do PGE Ekstraligi. Rywalem ekipy Cellfast Wilki Krosno w ćwierćfinale rozgrywek będzie drużyna z Niemiec – Trans MF Landshut Devils.

Cellfast Wilki zajęły w fazie zasadniczej 3. lokatę, gromadząc w 14 spotkaniach 20 punktów meczowych. O pozycję niżej, na 4. miejscu z dorobkiem 17 „oczek” uplasowała się drużyna dowodzona przez Sławomira Kryjoma. „Wataha” wybierze się do Niemiec w najmocniejszym składzie. Co kluczowe – do rywalizacji powróci nieobecny z przyczyn zdrowotnych w dwóch ostatnich meczach ligowych Andrzej Lebiediew.

O jaki rezultat chce powalczyć w Niemczech krośnieński klub? – Rzecz jasna jedziemy wyłącznie z nastawieniem na wygraną. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, z jak niewygodnym rywalem przyjdzie nam walczyć i to na jak specyficznym torze – mówi prezes Cellfast Wilki, Grzegorz Leśniak. – Drużyna z Landshut przegrała u siebie tylko jeden mecz w tym sezonie. To bardzo mocny team. My jednak również jesteśmy mocnym zespołem. Jedziemy zatem do Niemiec z optymizmem. W końcu będziemy w pełnym zestawieniu. Do składu wróci już Andrzej Lebiediew, który trenował w środę w Rawiczu i nie czuł dyskomfortu w trakcie jazdy – dodaje sternik krośnieńskiego klubu.

W pojedynkach obu drużyn w tym sezonie za każdym razem zwyciężali gospodarze spotkań. 28 maja w Krośnie to Cellfast Wilki okazały się lepsze, triumfując 47:43, zaś 8 lipca w Landshut górą była ekipa „Diabłów”, wygrywając 49:41. Miejmy nadzieję, że tym razem to podopieczni trenera Ireneusza Kwiecińskiego wyjdą zwycięsko z polsko-niemieckiego starcia. O tym przekonamy się już w niedzielę, 7 sierpnia o godzinie 14:00. Transmisja meczu na żywo w Canal+ Family i Canal+ Online.

Awizowane składy:

Trans MF Landshut Devils:
9. Kai Huckenbeck
10. Kim Nilsson
11. Valentin Grobauer
12. Mads Hansen
13. Dimitri Berge
14. Mario Niedermeier
15. Norick Bloedorn

Cellfast Wilki Krosno:
1. Tobiasz Musielak
2. Rafał Karczmarz
3. Mateusz Szczepaniak
4. Vaclav Milik
5. Andrzej Lebiediew
6. Franciszek Karczewski
7. Krzysztof Sadurski

Przypominamy, że w siedzibie klubu oraz na portalu KupBilet.pl wciąż dostępne są bilety-cegiełki na mecz rewanżowy, który odbędzie się w Krośnie w czwartek, 11 sierpnia o godzinie 20:00. Zgodnie z zapowiedziami na pierwszy mecz fazy play-off w Krośnie będą obowiązywać bilety i karnety ze spotkania Cellfast Wilki – Stelmet Falubaz Zielona Góra, które decyzją sędziego zawodów w dniu 15 maja zostało rozstrzygnięte jako wygrana gości walkowerem. Nabycie biletu-cegiełki pomoże zmniejszyć straty krośnieńskiego klubu za porażkę walkowerem i konieczność zapłaty kar dla klubu z Zielonej Góry oraz dla PZM.