Walczymy o zwycięstwo! Domowy mecz z Gnieznem już w niedzielę

W zbliżający się weekend kibice oraz żużlowcy ekipy Cellfast Wilki Krosno nie będą mogli narzekać na nudę. Dwa dni po piątkowym starciu w Landshut, w niedzielę, 10 lipca 2022 nasi zawodnicy zmierzą się na krośnieńskim stadionie z drużyną Aforti Start Gniezno.

Gnieźnieński zespół aktualnie zajmuje 7. miejsce w tabeli eWinner 1. Ligi. Wydawało się, że jego celem będzie awans do fazy play-off, lecz ostatnia przegrana ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk skomplikowała nieco sytuację ekipy z pierwszej stolicy Polski. Goście podrażnieni porażkami będą chcieli zwyciężyć na krośnieńskim torze, choć trzeba przyznać, że zadanie to nie należy do najłatwiejszych. Cellfast Wilki, obecnie plasujące się w górnej części pierwszoligowej tabeli, mają już pewny awans do play-offów, ale wciąż walczą o jak najwyższe miejsce po fazie zasadniczej. W pierwszym starciu, które odbyło się w tym sezonie w Gnieźnie, krośnieńska „Wataha” rozgromiła „Orły” 61:29. Wówczas bardzo dobrze spisali się nasi liderzy. „Płatny” komplet zaliczył Andrzej Lebiediew, świetną jazdą popisał się również junior, Franciszek Karczewski – zdobywca 8 punktów z dwoma bonusami. Jakim rezultatem zakończy się niedzielna batalia? Jedno jest pewne – szykują się naprawdę wielkie emocje i zaciekła walka o każdy punkt do ostatniego biegu.

– Chociaż w tabeli dzieli nas spora odległość to czuję, że czeka nas zacięty mecz. Gnieźnianie koniecznie chcą i muszą u nas wygrać, by zachować szanse na pozostanie w lidze. My z kolei zawsze jedziemy o zwycięstwo. Chcemy być jak najwyżej rozstawionym zespołem przed fazą finałową – zapowiada menedżer Cellfast Wilki, Michał Finfa. – Ta ciekawie zapowiadająca się konfrontacja to dla nas również forma przygotowań na własnym torze do tych najważniejszych meczów w sezonie. Chcemy maksymalnie wjeździć się we własny owal. Nasza siła z każdym tygodniem jest większa. Poobijani ostatnio zawodnicy wracają do pełni sił. Będzie ciekawie. Zapraszamy wszystkich w niedzielę na stadion – dodaje opiekun naszej drużyny.

Bilety na niedzielne spotkanie wciąż są dostępne w sprzedaży. Można je nabyć:

  • W sklepie klubowym przy stadionie – w czwartek (godz. 10:00-14:00) i piątek (godz. 10:00-17:00)
  • Za pośrednictwem portalu KupBilet (https://www.kupbilet.pl/sport/zuzel/sw0521/opis – bilety do samodzielnego wydruku)
  • W dniu meczu w kasach przy bramach wejściowych na stadion od godziny 14:00

Otwarcie bram dla kibiców w dniu meczu od godziny 14:30. Start meczu o 16:30. Nie może Was zabraknąć!