Wyprawa do Niemiec – podejście trzecie. Przed nami mecz w Landshut

Nie udało się w czerwcu, musi udać się w lipcu. Cellfast Wilki Krosno zmierzą się w najbliższy piątek, 8 lipca 2022 roku na wyjeździe z ekipą Trans MF Landshut Devils.

Pierwotnie spotkanie w Bawarii miało się odbyć jeszcze 5 czerwca. Niestety, intensywne opady deszczu uniemożliwiły rywalizację żużlowców. Kolejna data – 24 czerwca – również okazała się pechowa. Mecz został wówczas przeniesiony na późniejszy termin (8 lipca) ze względu na niekorzystne prognozy dwa dni przed jego planowanym rozegraniem. Prognozy warunków atmosferycznych na najbliższy piątek na szczęście są dużo bardziej sprzyjające niż miało to miejsce przy poprzednich próbach rozegrania spotkania. Przypomnijmy – mecz pomiędzy tymi ekipami w Krośnie, odbył się pod koniec maja i zakończył się wygraną Cellfast Wilków w stosunku 47:43.

Znane są awizowane składy na najbliższe – piątkowe starcie. Niemiecka ekipa zaprezentuje się na swoim torze w lekko zmodyfikowanym zestawieniu. W ekipie „Diabłów” zabraknie Erika Rissa, który w tym samym terminie ma zaplanowany start dla brytyjskiego zespołu Redcar Bears. Cellfast Wilki wystartują w swoim sprawdzonym składzie. Miejmy nadzieję, że tym razem aura pozwoli na rozegranie meczu. Transmisja w Canal+ Sport 5 oraz w Canal+ Online w piątek, 8 lipca o godzinie 19:30.

Awizowane składy:

Trans MF Landshut Devils:
9. Kai Huckenbeck
10. Kim Nilsson
11. Michael Haertel
12. Mads Hansen
13. Dimitri Berge
14. Norick Bloedorn
15. Erik Bachhuber

Cellfast Wilki Krosno:
1. Rafał Karczmarz
2. Mateusz Szczepaniak
3. Vaclav Milik
4. Tobiasz Musielak
5. Andrzej Lebiediew
6. Franciszek Karczewski
7. Krzysztof Sadurski
8. Kacper Szopa