Wilcza Akademia z nowym motocyklem. Są plany na licencję [Zdjęcia]

Działania żużlowej Akademii Wilków Krosno nabierają tempa. Dzięki wsparciu firmy Marma Polskie Folie i prezes przedsiębiorstwa Marty Półtorak krośnieński klub zakupił motocykl od Patryka Rolnickiego. To motor ligowy, na którym w ubiegłym roku Rolnicki rywalizował w rozgrywkach pierwszej ligi w barwach Unii Tarnów. – To maszyna wysokiej klasy. W zasadzie motor gotowy do jazdy w lidze. Adepci już na nim ćwiczą i wszystko idzie w dobrym kierunku – powiedział trener Wilków i krośnieńskiej szkółki Janusz Ślączka.

Młodzi żużlowcy Akademii Wilków mają do dyspozycji m.in. wysokiej klasy motocykl zakupiony od Patryka Rolnickiego.

Obecnie Akademia zrzesza pięciu adeptów. To Kacper Przybylski, Tymon Tomiak, Dawid Lubelczyk, Karol Wojdyła i Kacper Herbut. Stopień zaawansowania młodych żużlowców jest zróżnicowany. – Kacper Przybylski jest przygotowywany już do licencji. Są spore szanse by wziął udział w najbliższym egzaminie, który jest zaplanowany na 29 sierpnia. Tak planujemy i mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze – opiniuje trener Ślączka. Spory pech dopadł robiącego stałe postępy Tymona Tomiaka, który do egzaminu będzie mógł przystąpić w przyszłym roku. Adept Wilków nieszczęśliwie upadł na tor i złamał lewy obojczyk. Termin powrotu na tor będzie zależny od postępów rehabilitacji. Dawid Lubelczyk z każdym okrążeniem nabiera pewności siebie, Karol Wojdyła ma za sobą pierwsze samodzielne przejazdy a Kacper Herbut jest na etapie oswajania się ze sprzętem. Warto podkreślić, że na co dzień wilczą akademią opiekuje się nie tylko Janusz Ślączka, ale i mechanik Jan Szopa.

W miarę możliwości gościnnie na krośnieńskim torze ćwiczą również adepci ZKS-u Stali Rzeszów i Akademii Janusza Kołodzieja. Niejako w ramach rewanżu szkółkowicze z Krosna będą mieć możliwość trenowania na obiekcie w Rzeszowie gdy ten uzyska licencję co ma nastąpić w sierpniu. Dzięki temu adepci Wilków będą mieć możliwość zapoznania się z inną geometrią oraz nawierzchnią toru i podnosić tym samym swoje umiejętności.