Wilki Krosno oficjalnie zaprezentowane [Zdjęcia]

10 października 2018 roku w Sali Narad krośnieńskiego Urzędu Miasta odbyła się konferencja prasowa oficjalnie inaugurująca działalność klubu Wilki Krosno Spółka Akcyjna.

To klub, który w miejsce dotychczasowego KSM-u Krosno, będzie odpowiadał za prowadzenie krośnieńskiego zespołu żużlowego w rozgrywkach ligowych i szkolenie młodzieży. 

Na zdjęciu od lewej: prezes Wilków Krosno Robert Dobosz, prezydent miasta Krosna Piotr Przytocki, wiceprezydent miasta Krosna Bronisław Baran i wiceprezes Wilków Krosno Grzegorz Leśniak.

Projekt Wilki Krosno został opracowany na solidnych fundamentach. Kapitał ludzki w postaci znanych krośnian i ich korzeni oraz wsparcie biznesowe firm z Krosna i regionu, a także z kraju mają stworzyć nową jakość na sportowej mapie Polski.

Prezesem zarządu Wilki Krosno Spółka Akcyjna został Robert Dobosz, a funkcję wiceprezesa pełni Grzegorz Leśniak. Długofalowa strategia kierownictwa nowego klubu zyskała pełne poparcie władz miasta Krosna w osobach prezydenta Piotra Przytockiego i wiceprezydenta Bronisława Barana oraz partnerów biznesowych.

Status głównego sponsora klubu posiada firma Cellfast. Krośnieńskie przedsiębiorstwo to jeden z europejskich liderów w produkcji akcesoriów ogrodowych, systemów rynnowych i przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Partnerem Wilków Krosno SA została również rzeszowska firma Marma Polskie Folie, która przez wiele ostatnich lat była strategicznych sponsorem Stali Rzeszów. Jedną z nowych firm – sponsorów klubu został również wiodący producent podłóg drewnianych Baltic Wood.

Z nowym klubem w Krośnie zostają również najwięksi sponsorzy dotychczasowej krośnieńskiej drużyny. Mowa o firmach MARWAY z Rzeszowa – specjalizującej się w logistyce ekspresowej i jedna z czołowych firm w Europie w obróbce metalu – Eba z Krosna. Pierwszym ambasadorem marki Wilki Krosno jest popularny dziennikarz telewizyjny pochodzący z Krosna Gabriel Waliszko.

[Best_Wordpress_Gallery id=”8″ gal_title=”Konferencja prasowa Wilki Krosno SA w Urzędzie Miasta”]