Zaczęło się! Ruszyła budowa jupiterów przy Legionów [Zdjęcia]

Na stadionie w Krośnie ruszyła budowa oświetlenia dzięki któremu zespół Cellfast Wilków będzie mógł rywalizować w eWinner 1. Lidze Żużlowej. W wyniku rozstrzygnięcia drugiego przetargu prace wykonuje krośnieńska firma AGZ. Oświetlenie będzie spełniać wymogi infrastrukturalne dla zaplecza PGE Ekstraligi i 2. Ligi piłkarskiej. Warto podkreślić, że jupitery zostaną wykonane z opcją modyfikacji w przyszłości do wymagań licencyjnych zarówno najwyższej ligi żużlowej jak i piłkarskiej. Do końca kwietnia powstanie również oświetlenie parku maszyn.

Pomimo obfitych opadów śniegu w ostatnich dniach, niezbędny sprzęt wjechał już na stadion przy Legionów w Krośnie. – Kiedy wstaje się rano w dniu rozpoczęcia działań i widzi się metr śniegu na zewnątrz to przychodzi chwila złości. Na szczęście śnieg przesunął nam działania tylko o jeden dzień. Ekipy do odwiertów próbnych czyli tak zwanego rdzeniowania weszły na stadion i działają. Maszyny pracują swoim rytmem. Po odwiertach próbnych i pozytywnych opiniach geologa oraz projektanta na stadionie zacznie się docelowe wiercenie pali pod słupy – mówi Grzegorz Zarzycki, szef spółki AGZ, która wygrała przetarg i podpisała umowę na modernizację stadionu.

Prezes krośnieńskiej firmy AGZ Grzegorz Zarzycki liczy, że zimowa aura nie wpłynie negatywnie na prace na stadionie.

Przypomnijmy, że na krośnieńskim obiekcie powstaną cztery maszty. Każdy z nich będzie miał 43 metry wysokości. Jupitery oświetlą tor żużlowy i boisko piłkarskie. – Ten podstawowy etap to wykonanie pali i płyty fundamentowej pod słupy, które mają być gotowe na początku kwietnia. Do tego czasu czeka nas też szereg innych prac rozdzielonych na konkretne ekipy. Najważniejsze żeby sprzyjała nam pogoda, bo od niej wiele zależy – dodaje Grzegorz Zarzycki. Maksymalny termin przewidziany na zakończenie budowy jupiterów to 30 kwietnia. Inwestycja w postaci oddania oświetlenia to niejedyne prace na krośnieńskim stadionie. Na wysokości drugiego wirażu trwa równocześnie remont miejsc siedzących. Wysłużone betonowe bloki zastąpią do sezonu indywidualne siedziska. Przybyć ma dokładnie 750 krzesełek.