Cellfast Wilki jeszcze mocniejsze! Bartosz Curzytek w Krośnie

Junior Bartosz Curzytek dołączył do drużyny Cellfast Wilków Krosno. Niespełna 18-latek został wypożyczony z ekstraligowej Betard Sparty Wrocław.

– Cieszę się, że będę jeździł w Wilkach. Mam do Krosna blisko z domu, a szlak przetarł mi Patryk Wojdyło, który chwalił klub i atmosferę. Chcę zbierać doświadczenie i pokazać się z dobrej strony krośnieńskim kibicom. Na torze w Krośnie zaliczyłem swój żużlowy debiut, więc mam sentyment do tego miejsca – podkreślił dla serwisu wilkikrosno.pl nowy zawodnik beniaminka eWinner 1. Ligi.

 Od lewej na zdjęciu Bartosz Curzytek i menedżer drużyny Michał Finfa.

Urodzony 3 sierpnia 2003 roku Bartosz wraz ze starszym bratem Michałem są wychowankami Stali Rzeszów. Obaj na co dzień mieszkają w rodzinnych Nowosielcach koło Przeworska. W sezonie 2019 reprezentowali klub z Poznania, a od 2020 roku przeszli do Betard Sparty Wrocław. Młodszy z braci punktował w zawodach młodzieżowych (m.in. w DMPJ), a w ekstraligowych rozgrywkach nie miał okazji startować na torze. – Każdego dnia pracujemy nad tym, by nasz zespół był jeszcze mocniejszy. Związanie się z Bartkiem daje nam jeszcze większy spokój i komfort pracy. Młodszy z braci ma niespełna 18 lat i wciąż duże możliwości. Liczymy, że przed nim udany sezon w naszych barwach – powiedział dyrektor zarządzający Cellfast Wilków Michał Finfa.

Bartosz Curzytek wraz z rodzicami odwiedził krośnieński klub i podpisał kontrakt na mocy którego będzie reprezentował Cellfast Wilki w rozgrywkach ligowych. – W tym teamie widać zaangażowanie i pasję, a to bardzo ważne. Bartek w Sparcie mógł podglądać z bliska takich zawodników jak Tai Woffinden czy Maciej Janowski, co na pewno zaprocentuje w przyszłości. Wierzymy, że to będzie udany sezon w wykonaniu Bartka – oznajmił Michał Finfa. – Pamiętam Bartka z jego pierwszych kółek na torze w Rzeszowie kilka lat temu. Już wtedy było widać u niego duży talent i chęć do jazdy. Z niecierpliwością czekamy więc na pierwsze treningi na naszym obiekcie – podkreślił trener Cellfast Wilków Ireneusz Kwieciński.

Formacja juniorska Wilków ma w tej chwili czterech zawodników. Obok Bartosza Curzytka są w niej wypożyczeni wcześniej z eWinner Apatora Toruń Aleks Rydlewski i Jakub Janik oraz wychowanek Cellfast Wilków Kacper Przybylski.  

Bartosz Curzytek będzie reprezentował krośnieński klub w rozgrywkach eWinner 1. Ligi.