Zaczynamy finałową jazdę o awans. Niedziela w Ostrowie

Finał eWinner 1. ligi czas zacząć! W niedzielę pierwszy, historyczny mecz z udziałem Cellfast Wilków Krosno o awans do PGE Ekstraligi. W Ostrowie Wielkopolskim o godzinie 14:00 nasza drużyna zmierzy się z Arged Malesą.

– W Ostrowie mieszkam i mam wielu znajomych, więc będzie jakiś dodatkowy smaczek tego meczu. Ale od początku chcę się skupić na dobrej jeździe dla naszego zespołu i zdobywać punkty. Trzeba być dobrej myśli i walczyć do końca tak jak to było w fazie zasadniczej – mówi Mateusz Szczepaniak, który w ostatnich tygodniach notuje w krośnieńskich barwach świetne występy na pierwszoligowych torach. Rewanżowe spotkanie w półfinale ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk popularny „Szczepan” zakończył z płatnym kompletem punktów, będąc liderem krośnieńskiej Watahy. Przypomnijmy, że nasza drużyna wygrała wtedy na swoim torze 55:35, remisując wcześniej na gdańskim torze 45:45.

Zanim zaczęła się faza play-off, w sezonie zasadniczym wyjazdowy mecz w Ostrowie Wielkopolskim dostarczył wszystkim ogromnych emocji. O zwycięstwie drużyny Ireneusza Kwiecińskiego i Michała Finfy 46:44 zdecydował ostatni wyścig, który 5:1 wygrali Andrzej Lebedevs i Tobiasz Musielak z parą Grzegorz Walasek – Nicolai Klindt. – W Ostrowie zdawałem egzamin na licencję Ż więc zawsze przyjeżdżam tam z dobrymi wspomnieniami. Zresztą tamtejszy tor jest podobny do tego w Lesznie, gdzie się wychowałem – podkreśla przy każdym występie popularny „Tofik”.

Właśnie w Lesznie nasza drużyna przeprowadziła trening przed niedzielnym spotkaniem w Ostrowie Wlkp. – Do finałowego dwumeczu podchodzimy spokojnie. My już swoje zadanie wykonaliśmy w tym sezonie i to z nawiązką. Utrzymaliśmy się w lidze, a teraz spokojnie czekamy na rywalizację w finale. Drużyna jest skonsolidowana i gotowa do walki – zapowiada menedżer krośnieńskiej drużyny Michał Finfa.

Do Cellfast Wilków dołączył w ostatnich dniach junior Kamil Marciniec, który został wypożyczony z Apatora Toruń. – Niestety Seweryn Orgacki nie wrócił jeszcze do pełni sił i chcieliśmy wzmocnić formację młodzieżową. Dziękujemy klubowi z Torunia na czele z panią prezes Iloną Termińską za możliwość wypożyczenia Kamila. W niedzielę chcemy maksymalnie postawić się rozpędzonej drużynie Arged Malesy – tłumaczy prezes naszego klubu Grzegorz Leśniak.

Kibice, którzy nie wybierają się do Ostrowa, mogą obejrzeć pierwszy mecz finałowy na telebimie usytuowanym na krośnieńskim Rynku. Podobnie jak to było w przypadku półfinału, fani żużla będą mogli wspólnie dopingować naszą drużynę. To trzeba przeżyć osobiście!

Transmisja z meczu w Ostrowie Wlkp. w niedzielę o godzinie 14 w kanale nsport+ oraz w Internecie na canalplusonline. Początek studia już o 13.30. To trzeba zobaczyć!

Cellfast Wilki Krosno:

1. Tobiasz Musielak
2. Vaclav Milik
3. Patryk Wojdyło
4. Mateusz Szczepaniak
5. Andrzej Lebiediew
6.
7. Aleks Rydlewski

Arged Malesa Ostrów Wlkp.:

9. Nicolai Klindt
10. Tomasz Gapiński
11.Oliver Berntzon
12. Patrick Hansen
13. Grzegorz Walasek
14. Jakub Krawczyk
15. Sebastian Szostak

Początek spotkania: 14:00. Transmisja: nsport+.

Sędzia: Remigiusz Substyk. Komisarz toru: Krzysztof Okupski. Przewodniczący Jury: Zbigniew Fiałkowski.