Najlepsi juniorzy świata w sobotę na torze w Krośnie

Czterech Polaków, dwóch przedstawicieli Cellfast Wilków i ogromne emocje. Już w sobotę o godzinie 19:00 w Krośnie druga odsłona finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Bilety są dostępne, a te zawody trzeba zobaczyć na żywo!

Cztery lata temu Krosno było gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Teraz w Mieście Szkła odbędą się bardziej prestiżowe zawody, bo do rywalizacji staną najlepsi juniorzy globu. Na liście startowej roi się od młodych gwiazd światowego speedwaya, które wystartują w drugim turnieju FIM Speedway U21 World Championship. Pierwszy, rozegrany na torze w niemieckim Stralsund zakończył się zwycięstwem niesamowitego Duńczyka Madsa Hansena, który wyprzedził w finale dwóch biało-czerwonych: Jakuba Miśkowiaka (Polak wygrał wcześniej wszystkie sześć wyścigów) oraz Wiktora Lamparta, a także odkrycie tego roku na żużlowych torach Niemca Noricka Bloedorna, startującego z dziką kartą.

W sobotę w stawce 16 zawodników na torze przy Legionów, oprócz drugiego w klasyfikacji generalnej mistrzostw Miśkowiaka i trzeciego Lamparta, zobaczymy ósmego Mateusza Świdnickiego oraz Mateusza Cierniaka, który otrzymał dziką kartę na krośnieńskie zawody.

Na starcie pojawi się też reprezentant Cellfast Wilków Ukrainiec Marko Lewiszyn, który zdobył w pierwszym turnieju 2 punkty. W awizowanym zestawieniu jest też Czech Jan Kvech, który pierwszy finał na niemieckiej ziemi zakończył kontuzją ręki. Wśród młodzieżowców walczących o tytuł pojawią się m.in. niezwykle utalentowany Łotysz Francis Gusts czy Szwed Alexander Woentin.

Po mistrzowski tytuł sięgnie zawodnik, który okaże się najlepszy w klasyfikacji generalnej po trzech turniejach. Ten ostatni odbędzie się w Pardubicach 1. października.  

Bilety na sobotni finał IMŚJ w Krośnie:

– w Internecie na stronie: https://bit.ly/U21_Krosno

– w sobotę od godziny 10 do 15 w kasie stadionu przy Legionów od strony targowicy (w tych godzinach można też kupić bilety na finał eWinner 1.ligi Krosno – Ostrów), a od godz. 16 sprzedaż biletów tylko na sobotni finał juniorów.

Początek: godz. 19:00. Przewodniczący Jury FIM: Jan Staechmann (Dania). Sędzia: Aleksandr Latosiński (Ukraina). Transmisja: Eurosport.