ZDOBYLIŚMY GNIEZNO I MAMY CZWARTE ZWYCIĘSTWO

AFORTI START GNIEZNO – CELLFAST WILKI KROSNO 38:50

To był niesamowity poniedziałkowy wieczór. Na ciężkim torze w Gnieźnie drużyna Cellfast Wilków Krosno pokonała Aforti Start Gniezno 50:38 i ponownie awansowała na fotel lidera eWinner 1. Ligi.

Piąty mecz w sezonie 2021 przyniósł nam czwarte zwycięstwo. Drugi raz triumfowaliśmy na obcym torze, wygrywając w pierwszej stolicy Polski w roli gości z Krosna pierwszy raz od 2004 roku. – Cały zespół spisał się na medal. Warunki nie były łatwe, więc tym bardziej cieszymy się z tego zwycięstwa. Chłopaki zasłużyli na pochwały, pokazując niemałe możliwości na trudnym terenie z silnym rywalem. Dzięki tej wygranej możemy spokojnie przygotowywać się do kolejnych meczów w lidze. Takie mecze budują zespół i pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość – powiedział po spotkaniu menedżer Cellfast Wilków Michał Finfa.

Spotkanie w Gnieźnie obfitowało w upadki i kolizje. Na wymagającym torze Startu pełno było powtórzonych wyścigów i nie brakowało nerwowości. Liderem krośnieńskiej drużyny był Tobiasz Musielak, który zdobył komplet punktów, przyjeżdżając do mety cztery razy na pierwszej pozycji i raz za plecami kolegi z drużyny. Sześć punktów zdobył Daniel Jeleniewski, który zastąpił w składzie Vaclava Milika. Czech odczuwa jeszcze skutki upadku podczas meczu z Orłem Łódź stąd decyzja o desygnowaniu do boju doświadczonego „Jelenia”. Dobrą dyspozycję zaprezentował Patryk Wojdyło, będąc drugim punktującym drużyny. O pechu może mówić Bartosz Curzytek, któremu  tuż przed startem wyścigu młodzieżowego zdefektował motocykl i Aleks Rydlewski, który skończył mecz przedwcześnie wskutek upadku w siódmym wyścigu. Wilki na prowadzenie wjechały w piątym biegu, kiedy Jeleniewski z Wojdyłą pokonali parę Timo Lahti – Kevin Fajfer. Po 11. wyścigu prowadziliśmy nawet różnicą 14. punktów, by ostatecznie pokonać gospodarzy 12. oczkami.

Dzięki tej wygranej ponownie zajęliśmy fotel lidera, mając osiem punktów na koncie w pięciu meczach. Najbliższe spotkanie czeka nas w niedzielę z tarnowską Unią. Początek zaplanowano na godzinę 14. Transmisja w kanale nsport+.

AFORTI START GNIEZNO – CELLFAST WILKI KROSNO 38:50

AFORTI START: Kildemand 8+1 (1*, 3, 1, 0, 1, 2); Jakobsen 12 (3, 2, 0, 2, 3, 2); Lahti 9+1 (2, 1, 2, 3, 0, 1*); Jabłoński (0, -, -, -); O. Fajfer 4 (3, 1, w, -); Czapla 1 (w, 0, 1); Studziński 4 (3, w, 1); K. Fajfer (0, w). Menedżer: Rafael Wojciechowski.

CELLFAST WILKI: Musielak 14+1 (3, 2*, 3, 3, 3); Szczepaniak 8+2 (1*, 3, 2*, 2, 0); Jeleniewski 6 (0, 3, 3, 0); Wojdyło 10+2 (2, 2*, 2*, 1, 3); Lebiediew 8 (2, w, 3, 2, 1); Curzytek 2+1 (w, 1*, 1); Rydlewski 2 (2, w, -); Janik 0 (0). Trener: Ireneusz Kwieciński. Menedżer: Michał Finfa.

Sędziował: Jerzy Najwer (Gliwice).

Najlepszy czas dnia: 64,01 s – O. Fajfer, 3. bieg.