Wyścig z czasem czyli podróżujemy na rewanż do Gdańska

To będzie wyzwanie sportowe i logistyczne. Zaledwie sześć dni po meczu w Krośnie, przychodzi czas rewanżu w konfrontacji krośnieńsko-gdańskiej. Cellfast Wilki w niedzielę o 14. zmierzą się w Gdańsku ze Zdunek Wybrzeżem.

Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się minimalnym zwycięstwem gdańszczan 46:44. Historyczne spotkanie w świetle jupiterów przy Legionów w Krośnie było pełne emocji i walki, a ściganie trwało od pierwszego do ostatniego wyścigu. Ponieśliśmy pierwszą porażkę w tym sezonie na swoim torze, tworząc z rywalami kapitalne widowisko.

Teraz przychodzi czas na rewanż. – Ta liga w tym sezonie jest tak mocna, że każdy może wygrać z każdym. Wybrzeże w Krośnie okazało się zwycięskie, ale nie jest powiedziane, że w Gdańsku będzie odwrotnie. Wiemy co trzeba poprawić, szable dłoń i jedziemy dalej – mówi prezes Cellfast Wilków Grzegorz Leśniak.

Poważne logistyczne zadanie czeka trzech naszych zawodników. Andrzej Lebedevs i Vaclav Milik na mecz do Gdańska będą podróżowali z oddalonego o ponad 1000 km chorwackiego Gorican, gdzie w sobotę odbędzie się jedna z rund kwalifikacyjnych do cyklu Grand Prix 2022. Z kolei Tobiasz Musielak wystartuje w eliminacjach w Glasgow i do Gdańska będzie się przemieszczał dwoma samolotami z międzylądowaniem we Wrocławiu. Z pasażerskiego lotu Leeds-Wrocław przesiądzie się do samolotu Cellfast Flying Team czyli firmowej załogi sponsora tytularnego Wilków, by wylądować niedaleko Gdańska i dojechać samochodem na stadion przy ulicy Zawodników. Tofeek pokona tę podróż wraz z zawodnikiem Wybrzeża Rasmusem Jensenem, który też startuje w zawodach w Glasgow. Zatem obie drużyny powinny wystąpić w optymalnych składach pod warunkiem, że na trasie odbędzie się wszystko zgodnie z planem. Trzymamy kiuki!

Przypomnijmy, że w tabeli eWinner 1. ligi nadal prowadzą Cellfast Wilki. Nasza drużyna ma 16 punktów na koncie. Żużlowcy Wybrzeża zajmują czwarte miejsce z 11 punktami. Zapowiada się niezwykle emocjonujące spotkanie nad morzem.

AWIZOWANE SKŁADY

Cellfast Wilki Krosno
1. Tobiasz Musielak
2. Mateusz Szczepaniak
3. Vaclav Milik
4. Patryk Wojdyło (U24)
5. Andrzej Lebiediew
6.
7. Bartosz Curzytek

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Rasmus Jensen
10. Krystian Pieszczek
11. Jakub Jamróg
12. Michał Gruchalski (U24)
13. Wiktor Kułakow
14. Piotr Gryszpiński
15. Alan Szczotka

Sędzia: Piotr Stefankiewicz
Komisarz toru: Paweł Stangret
Przewodniczący Jury: Zbigniew Kuśnierski

Początek meczu: godz. 14, transmisja nsport+.