Trener Cellfast Wilków poprowadzi drużynę Południa

Ireneusz Kwieciński będzie trenerem ekipy Południa w meczu Północ – Południe, który odbędzie się 24 lipca w Krośnie. Szkoleniowiec Cellfast Wilków został nominowany przez Główną Komisję Sportu Żużlowego. 

Popularny „Kwiecina” przez większość żużlowej kariery związany był z drużyną z Krosna. To w jej barwach odniósł największy sukces indywidualny – trzecie miejsce w finale Brązowego Kasku (1992). W Drużynowych Mistrzostwach Polski ma na koncie jeden brąz – wywalczony w 1995 roku w barwach Polonii Bydgoszcz. Jeździł też dla ZKŻ Zielona Góra. Jako trener związany z krośnieńskim speedwayem. Od tego sezonu prowadzi Cellfast Wilki i – przy wsparciu Michała Finfy – czyni to z powodzeniem, Krośnieński zespół jako beniaminek jest rewelacją rozgrywek eWinner 1. Ligi.

– Bardzo się cieszę, że będę mógł poprowadzić drużynę Południa w tym szczególnym meczu – powiedział Kwieciński. – Podobnie jak Adam Skórnicki, także ja mam spory dylemat, kogo wybrać do składu, a zadania nie ułatwia mi fakt, że niektórzy zawodnicy pojadą w tym samym dniu w Macon, gdzie odbędzie się finał Mistrzostw Europy Par. Niemniej, postaramy się o optymalne zestawienie. Takie, które pozwoli podtrzymać passę zwycięstw Południa – dodał szkoleniowiec, który będzie ustalał skład, dokonując wyboru spośród zawodników Arged Malesa Ostrów, ROW Rybnik, Unii Tarnów i Wilków Krosno.

Ekipa Północy składać się będzie z żużlowców klubów z Bydgoszczy, Gdańska, Gniezna i Łodzi.

 

Trwa już sprzedaż biletów na te atrakcyjnie zapowiadające się zawody. W wejściówki można zaopatrywać się online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Bilety na Mecz Północ vs Południe

Bilet VIP – normalny 250 zł (catering, program, zestaw upominków, miejsce parkingowe), ulgowy – 100 zł (do 18. roku życia)

Bilety Trybuna Główna – normalny 35 zł, ulgowy 25 zł (osoby do 18. lat oraz emeryci i renciści), dziecięcy 5 zł (do 7. lat)

Bilety Trybuna Otwarta oraz oba wiraże – normalny 25 zł, ulgowy 20 zł (osoby do 18. lat oraz emeryci i renciści), dziecięcy 5 zł (do 7. lat)