Znamy składy na mecz Północ – Południe. Będzie się działo!

To będzie duże wydarzenie. Znamy już składy drużyn na żużlowy mecz Północ vs Południe o puchar Fundacji PZM, który odbędzie się 24 lipca o godzinie 16.30 w Krośnie. W zestawieniu są dwaj zawodnicy Cellfast Wilków.

Wyboru dokonali trenerzy obu zespołów – Adam Skórnicki (Północ, Orzeł Łódź) oraz Ireneusz Kwieciński (Południe, Cellfast Wilki Krosno). Składy drużyn są oparte o zawodników klubów eWinner 1. Ligi Żużlowej. Podział tradycyjnie został dokonany według klucza geograficznego. W zespole Północy wystąpią żużlowcy drużyn z Bydgoszczy, Gdańska, Gniezna i Łódzi. Z kolei Południe reprezentować będą zawodnicy zespołów z Krosna, Ostrowa Wielkopolskiego, Rybnika i Tarnowa. Drużyny wystąpią w siedmioosobowych składach (bez żużlowców pod nr 8 i 16; jest za to żużlowiec U-24). Powołano też zawodników oczekujących, którzy pojawią się w Krośnie tylko na wypadek usprawiedliwionej nieobecności któregoś z żużlowców z podstawowego składu (na zasadzie obcokrajowiec za obcokrajowca, krajowy senior za krajowego seniora, junior za juniora, U-24 za U-24).

Trenerzy musieli uwzględnić w składzie przedstawiciela każdego klubu, przy czym jeden zespół może reprezentować maksymalnie dwóch zawodników. Skórnicki i Kwieciński mieli dość trudne zadanie także z tego powodu, że w tym samym dniu co Północ vs Południe odbędą się w Macon Mistrzostwa Europy Par, w których weźmie udział kilku czołowych żużlowców eWinner 1. Ligi. Niemniej przygotowane przez szkoleniowców zestawienia i tak są mocne.

Składy drużyn na mecz Północ vs Południe

Północ

 1. Wiktor Kułakow (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
 2. Frederik Jakobsen (Aforti Start Gniezno)
 3. Oskar Fajfer (Aforti Start Gniezno)
 4. Marcin Nowak (Orzeł Łódź)
 5. Wadim Tarasienko (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
 6. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
 7. Mateusz Dul (Orzeł Łódź)

Trener: Adam Skórnicki (Orzeł Łódź)

Zawodnicy oczekujący: Timo Lahti (obcokrajowiec, Aforti Start Gniezno), Daniel Jeleniewski (senior, Abramczyk Polonia Bydgoszcz), Alan Szczotka (junior, Zdunek Wybrzeże Gdańsk), Luke Becker (u24, Orzeł Łódź)

Południe:

 1. Patrick Hansen (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski)
 2. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno)
 3. Patryk Wojdyło (Cellfast Wilki Krosno)
 4. Kacper Gomólski (ROW Rybnik)
 5. Rohan Tungate (Unia Tarnów)
 6. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów)
 7. Dawid Rempała (Unia Tarnów)

Trener: Ireneusz Kwieciński (Cellfast Wilki Krosno)

Zawodnicy oczekujący: Oliver Berntzon (obcokrajowiec, Arged Malesa Ostrów Wielkopolski), Ernest Koza (senior, Unia Tarnów), Bartosz Curzytek (junior, Cellfast Wilki Krosno), Wiktor Trofimow (u24, ROW Rybnik)

Trwa już sprzedaż biletów na te atrakcyjnie zapowiadające się zawody. W wejściówki można zaopatrywać się online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Bilety na Mecz Północ vs Południe

Bilet VIP – normalny 250 zł (catering, program, zestaw upominków, miejsce parkingowe), ulgowy – 100 zł (do 18. roku życia)

Bilety Trybuna Główna – normalny 35 zł, ulgowy 25 zł (osoby do 18. lat oraz emeryci i renciści), dziecięcy 5 zł (do 7. lat)

Bilety Trybuna Otwarta oraz oba wiraże – normalny 25 zł, ulgowy 20 zł (osoby do 18. lat oraz emeryci i renciści), dziecięcy 5 zł (do 7. lat)