Jedziemy do Łodzi walczyć o kolejne punkty

W niedzielę wracamy do ligowej jazdy. W ramach 12. rundy eWinner 1.ligi Cellfast Wilki zmierzą się na wyjeździe z Orłem Łódź. Zapowiada się interesujące spotkanie.

Rozgrywki na zapleczu PGE Ekstraligi powoli wchodzą w decydującą fazę. Po 11. kolejkach nasza drużyna plasuje się na pozycji wicelidera, mając 19 czyli tyle samo punktów, co prowadzący ROW Rybnik. Łodzianie są na 7. miejscu z 10. punktami na koncie.

W ostatnim ligowym spotkaniu dwa tygodnie temu krośnieńska drużyna pokonała Arged Malesę Ostrów 50:40, a Orzeł przegrał w takich rozmiarach na wyjeździe w Rybniku, tocząc z faworytem wyrównaną walkę.

W pierwszym meczu obu drużyn w Krośnie byliśmy górą, pokonując rywali 49:40. Do zwycięstwa poprowadzili krośnian Mateusz Szczepaniak – 13 i Andrzej Lebedevs – 12 punktów. W szeregach łodzian najskuteczniej jeździł Brady Kurtz, trzykrotnie przyjeżdżając na pierwszym miejscu.

Dwutygodniową przerwę w rozgrywkach zawodnicy Cellfast Wilków wykorzystali głównie na odpoczynek i remonty silników. Starty w Indywidualnych Mistrzostwach Europy zaliczyli Andrzej Lebedevs i Tobiasz Musielak, który wraz z Mateuszem Szczepaniakiem wystąpił też w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. – Już kiedyś poznałem tor w Łodzi, więc muszę sobie przypomnieć jak tam jechać. Wyciągniemy nasze notatki i będziemy zasuwać. Mamy fajną drużynę i wszędzie możemy walczyć o zwycięstwo – mówi Vaclav Milik.

W Łodzi nasz zespół wystąpi w sprawdzonym zestawieniu. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 14. Transmisja w kanale nsport+.

Awizowane składy:

Orzeł Łódź:

9. Marcin Nowak
10. Aleksandr Łoktajew
11. Norbert Kościuch
12. Piotr Pióro
13. Brady Kurtz
14. Jakub Sroka
15. Mateusz Dul

Cellfast Wilki:

1. Tobiasz Musielak
2. Mateusz Szczepaniak
3. Vaclav Milik
4. Patryk Wojdyło
5. Andrzej Lebiediew
6. Bartosz Curzytek
7. Aleks Rydlewski

Początek spotkania: 18 lipca (niedziela), godz. 14:00
Sędzia: Michał Sasień.
Komisarz toru: Paweł Stangret.
Przewodniczący jury: Zbigniew Kuśnierski.
Wynik pierwszego meczu: 49:40 dla Cellfast Wilków

Przeczytaj również