Bez Patryka, ale z Janem Cellfast Wilki jadą do Bydgoszczy

To będzie mecz o ważne punkty w drodze do fazy play-off. W niedzielę o godzinie 14:00 Cellfast Wilki zmierzą się w Bydgoszczy z Abramczyk Polonią. Zapowiada się niezwykle emocjonujące spotkanie.

Majowy mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem krośnieńskiej drużyny 51:38. Teraz stawką rewanżowego spotkania jest nie tylko zwycięstwo, ale i punkt bonusowy. Nasz zespół w tabeli zajmuje 3. miejsce mając 19 punktów, a Polonia jest czwarta z 17 punktami na koncie. Taką samą zdobycz ma piąta w tabeli ekipa Zdunek Wybrzeża Gdańsk, która przegrała w sobotę w Rybniku. ROW prowadzi mając 22 punkty i pewne miejsce w fazie play-off, przed drugą Arged Malesą Ostrów – 20 punktów. To już przedostatnia seria spotkań sezonu zasadniczego, więc każdy punkt do tabeli jest na wagę złota.

Krośnieński zespół pojedzie na torze w Bydgoszczy bez Patryka Wojdyły, który odczuwa skutki wypadku podczas meczu w Łodzi. – Jak już pewnie wiecie nie wystąpię w tym meczu, co jest pokłosiem mojego wypadku podczas naszego ostatniego pojedynku na torze w Łodzi. Sam nie wiem jak udało mi się wtedy odjechać jeszcze dwa biegi po kraksie, fakt jest taki, że po meczu wylądowałem w szpitalu z wielkim bólem. Diagnoza: złamane przyrostki kręgosłupa L2, L3 i L4. W zasadzie do dzisiaj zmagam się z bólem, a o jeździe na motorze póki co nie ma mowy – napisał Patryk na swoim profilu na facebooku, życząc drużynie powodzenia w niedzielnym meczu.

Jego miejsce na pozycji U24 zajął w awizowanym składzie Marko Lewiszyn. Ukrainiec dołączył do kadry Cellfast Wilków z Lokomotiwu Daugavpils w tym tygodniu, podobnie jak 20-letni Jan Kvech, wypożyczony z ekstraligowego Marwis.pl Falubazu Zielona Góra. Młody Czech wziął udział w siedmiu meczach zielonogórskiej drużyny. W ośmiu wyścigach miał średnią 0,75 pkt/bieg. – Pozyskanie Jana Kvecha to realizacja naszej strategii wzmocnienia formacji U24 i jazdy w poszczególnych spotkaniach mocnym zawodnikiem z numerem osiem. Teraz, pod nieobecność przechodzącego rehabilitację Patryka Wojdyło jedziemy do Bydgoszczy w najmocniejszym możliwym zestawieniu – tłumaczył prezes Cellfast Wilków Grzegorz Leśniak.

Zestawienie taktyczne krośnieńskiej drużyny jest zupełnie inne niż dotychczas. Niemal wszyscy zawodnicy mają zmienione numery startowe. – Musieliśmy tak zestawić skład żeby mieć odpowiednie pole manewru  przy różnych scenariuszach przebiegu meczu. Jedziemy na gorący teren do Bydgoszczy po jak najlepszy wynik. W każdym meczu walczymy o zwycięstwo, a teraz nadrzędnym celem jest zdobycie punktu bonusowego. W Łodzi przy słabej dyspozycji zdobyliśmy 39 punktów, które z Polonią dałyby nam bonusa. Dlatego wierzę, że jesteśmy w stanie wywalczyć w Bydgoszczy chociaż jeden punkt – mówi trener Cellfast Wilków Ireneusz Kwieciński.

 

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Grzegorz Zengota
10. Daniel Jeleniewski
11. David Bellego
12. Andreas Lyager (U24)
13. Wadim Tarasienko
14. Wiktor Przyjemski
15. Nikodem Bartoch
16.

 Cellfast Wilki Krosno
1. Marko Lewiszyn (U24)
2. Andrzej Lebedevs
3. Tobiasz Musielak
4. Vaclav Milik
5. Mateusz Szczepaniak
6. Aleks Rydlewski
7. Jakub Janik

Początek: niedziela, g. 14:00. Transmisja w nsport+.