Mamy to! Po wygranej w Bydgoszczy wjeżdżamy do fazy play-off

Mamy historyczny awans do fazy play-off eWinner 1. ligi żużlowej! Po zwycięstwie w Bydgoszczy z Abramczyk Polonią 41:37 Cellfast Wilki są pewne miejsca w czołowej czwórce rozgrywek.

Gospodarze chcieli wygrać tak wysoko, by zdobyć punkt bonusowy i wjechać do fazy play-off. Tymczasem nasz zespół nie dość, że obronił bonusa to jeszcze drugi raz w tym sezonie pokonał faworyzowany zespół z Bydgoszczy.

Oczywiście jesteśmy zadowoleni z końcowego wyniku. Mecz miał swoją dramaturgię, więc tym bardziej cieszą zdobyte punkty na tak trudnym terenie – podsumował spotkanie Mateusz Szczepaniak, który wrócił do formy sprzed kilku tygodni, jadąc pewnie i skutecznie.

Krośnieński zespół przystąpił do spotkania na stadionie Polonii bez kontuzjowanego Patryka Wojdyły i z pozyskanymi ostatnio Marko Lewiszynem i Janem Kvechem. Ukrainiec był od początku zastępowany przez Czecha, który ostatecznie zdobył 6 punktów i walnie przyczynił się do zwycięstwa Cellfast Wilków. Ważne punkty przywozili pozostali zawodnicy, trafnie odczytując zewnętrzne ścieżki na bydgoskim torze.

Żużlowcy Polonii popełniali na swoim torze błędy, a największym pechowcem okazał się Grzegorz Zengota, który po upadku na pierwszym łuku musiał pojechać do szpitala. Z nawierzchnią toru zapoznał się też Tobiasz Musielak, który w 14 wyścigu upadł wobec coraz bardziej zmieniających się warunków torowych. Mecz bowiem kończył się w opadach deszczu i arbiter po naradach w gronie jury zdecydował się zakończył spotkanie po 13. biegu.

Nasza drużyna zdobyła dwa punkty za zwycięstwo i jeden za lepszy bilans w dwumeczu. W tabeli Cellfast Wilki zrównały się z liderującym ROW-em Rybnik mając 22 punkty. Taki dorobek daje pewne miejsce w fazie play-off niezależnie od wyniku ostatniego meczu z rekinami. O tym, z którego miejsca przystąpimy do walki o awans, zdecydują wyniki ostatnich spotkań rundy zasadniczej.

 ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ – CELLFAST WILKI KROSNO 37:41

ABRAMCZYK POLONIA: Zengota 5+1 (2, 1*, 2, w); Jeleniewski 7 (3, 2, 0, 2); Bellego 8 (0, 3, 3, 2); Lyager 5 (1, 1, u, 3); Tarasienko 8 (3, 1, 3, 1); Przyjemski 3 (3, w, 0); Bartoch 1 (t, 0, 1); Sajdulin – ns; Trener: Kędziora.

CELLFAST WILKI: Lewiszyn ns (-, -, -, -); Lebedevs 10+1 (2, 2*, 3, 3); Musielak 5 (3, 0, 2, w, w); Milik 7+1 (2, 2, 1*, 2); Szczepaniak 8 (0, 3, 2, 3); Rydlewski 4 (2, 1, 1); Janik 1 (1, 0, 0); Kvech 6 (1, 3, 1, 1); Trener: Kwieciński. Menadżer: Finfa.

Sędziował: Stefankiewicz; Najlepszy czas dnia: 61,81s. – Bellego (V bieg); W dwumeczu: 92:75 dla Krosna. Bonus: Cellfast Wilki.