Dominik Kubera najlepszy w finale Canal+ Online IMP w Krośnie!

Dominik Kubera triumfował w drugim finale Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski w Krośnie. Zawodnik Motoru Lublin w pokonanym polu pozostawił Bartosza Zmarzlika oraz Grzegorza Zengotę.

Po pięciu seriach na czele znajdował się wyżej wspomniany Kubera. Drugie miejsce zajmował Grzegorz Zengota i to właśnie ci dwaj żużlowcy awansowali bezpośrednio do finału. W dodatkowym barażu zmierzyli się ze sobą Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej i Kacper Woryna. Górą z tego starcia wyszli Janowski i Zmarzlik, dzięki czemu wywalczyli możliwość walki o podium. W wielkim finale upadek zanotował Janowski. Powtórka rozstrzygnęła kolejność na podium. Kubera potwierdził swoją dominację, przywożąc za swoimi plecami Bartosza Zmarzlika i Grzegorza Zengotę. Reprezentant Motoru Lublin zdobył również dodatkowe „oczko” do klasyfikacji turnieju za najwięcej wygranych biegów tego dnia. Kubera łącznie uzbierał na swoim koncie 18 punktów i przed ostatnim finałem zmagań jest wraz z Bartoszem Zmarzlikiem liderem klasyfikacji przejściowej całego cyklu.

W zawodach wzięła udział czwórka reprezentantów Cellfast Wilki Krosno. Na 12. miejscu ukończył je Tobiasz Musielak (5 pkt.), 13. lokatę zajął Rafał Karczmarz (5 pkt.). Na 16. pozycji sklasyfikowano Mateusza Szczepaniaka (2 pkt.), zaś stawkę zamknął Kacper Szopa, dla którego był to debiut w rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza kraju.

Wyniki (za sportowefakty.wp.pl):

1. Dominik Kubera (Motor Lublin) – 17 (3,3,2,3,3,3) +1 za najwięcej wygranych biegów
2. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 13+2 (3,2,1,2,3,2)
3. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) – 14 (2,3,3,3,2,1)