Wielkie gwiazdy w Krośnie! Czas na finał Canal+ Online IMP

Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej a może ktoś inny? Fani żużla nie tylko w Polsce zastanawiają się kto triumfuje w 2 rundzie finałowej Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski w Krośnie. Elektryzująco zapowiadające się zawody już jutro – tj. w świąteczny poniedziałek 15 sierpnia 2022 roku na krośnieńskim torze. Start imprezy o godzinie 19. Otwarcie bram stadionu o godzinie 17.

– Przed nami najbardziej prestiżowa w historii impreza żużlowa w Krośnie. Przyznanie naszemu miastu roli gospodarza rundy finałowej Indywidualnych Mistrzostw Polski w seniorskim wydaniu to jeden z dowodów na to, że rozwój krośnieńskiego żużla zmierza w odpowiednim kierunku. Każdego dnia pracujemy nad budową coraz mocniejszego ośrodka. Organizacja finału IMP to dla klubu Cellfast Wilki powód do dumy. Dziękujemy telewizji Canal+, Polskiemu Związkowi Motorowemu oraz firmie Speedway Events za złożenie propozycji i możliwość wspólnej organizacji przedsięwzięcia – mówi prezes Cellfast Wilki Krosno Grzegorz Leśniak. – Przyjazd najlepszych rodzimych żużlowców do Krosna to wielka sprawa. Część z Państwa na pewno pamięta pękający w szwach stadion w 2010 podczas półfinału IMP z udziałem Tomasza Golloba. Krośnianie uwielbiają żużel. Zainteresowanie dzisiejszą imprezą było ogromne. Chętnych na bilety było znacznie więcej niż miejsc na obiekcie. Wokół pierwszego wirażu trwa budowa nowej trybuny na ponad dwa tysiące miejsc. Już od kwietnia przyszłego roku będzie można z jej wysokości emocjonować się kolejnymi żużlowymi wydarzeniami na krośnieńskim stadionie. Na pewno jeśli chodzi o organizację prestiżowych imprez Krosno nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa – dodaje sternik krośnieńskiego klubu, który jest współorganizatorem imprezy.

Pierwszy z trzech finałów Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski odbył się 9 lipca na torze w Grudziądzu. Turniej zakończył się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika (Moje Bermudy Stal Gorzów), który w całych zawodach stracił tylko jeden punkt. W decydującym wyścigu pokonał zawodników Motoru Lublin – Jarosława Hampela i Dominika Kuberę oraz Patryka Dudka (for Nature Sollutions Apator Toruń).

Zmarzlik zgarnął też dodatkowy punkt za największą liczbę biegowych zwycięstw w zawodach i z dorobkiem 18 “oczek” przewodzi klasyfikacji generalnej. Inni zawodnicy nie powiedzieli jednak jeszcze ostatniego słowa i z pewnością będą chcieli w Krośnie pokrzyżować plany obrońcy tytułu.

Zwłaszcza będący w wysokiej formie żużlowcy lubelskiego Motoru nie stracili nadziei na złoto. Świetnie czuł się na torze w Grudziądzu Hampel, który w rundzie zasadniczej wygrał cztery biegi, a tylko raz przyjechał ostatni, jadąc z najsłabszego pola startowego. Kubera też pokazał, że jest w wysokiej formie.

Teraz rywalizacja przeniesie się do Krosna na tor, który jest najdłuższy w Polsce. Mierzy obecnie 396 m i może być sporym atutem dla dobrze go znających żużlowców gospodarzy – zawodników Cellfast Wilków Krosno – Tobiasza Musielaka oraz Mateusza Szczepaniaka, który otrzymał od Polskiego Związku Motorowego dziką kartę na start w sierpniowych zawodach.

Lista startowa 2. finału IMP w Krośnie (poniedziałek – 15.08.2022 godz. 19):

1. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) #29
2. Jarosław Hampel (Motor Lublin) #33
3. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) #100
4. Dominik Kubera (Motor Lublin) #415
5. Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń) #692
6. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) #71
7. Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) #115
8. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) #333
9. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) #95
10. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno) #16
11. Jakub Miśkowiak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) #515
12. Kacper Woryna (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) #223
13. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) #31
14. Przemysław Pawlicki (ZOOleszcz GKM Grudziądz) #59
15. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) #842
16. Paweł Przedpełski (For Nature Solutions Apator Toruń) #323

17. Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) #277
18. Rafał Karczmarz (Cellfast Wilki Krosno) #99

Otwarcie bram stadionu: godz. 17.

Sesja autografów (obok boiska Orlik): godz. 17:15.

Start zawodów: 19.

Wyczerpana została już cała internetowa pula biletów. W kasie stadionu od strony placu targowego o godz. 16.30 ruszy sprzedaż ostatnich sztuk biletów na drugi wiraż lub miejsca stojące. Wejściówki na strefę drugiego wirażu (krzesełka lub miejsca stojące wokół drugiego wirażu) kosztują 38 zł.

Uwaga, cała strefa pierwszego wirażu będzie niedostępna z powodu trwającej budowy trybuny.