Inaugurujemy PGE Ekstraligę! Na początek wyjazd do Leszna

Przed teamem Cellfast Wilki Krosno historyczny sezon. Po raz pierwszy w dziejach krośnieńskiego żużla drużyna z Miasta Szkła rywalizować będzie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na inaugurację PGE Ekstraligi Cellfast Wilki Krosno zmierzą się na wyjeździe z Fogo Unią Leszno.

Drużyna rywali to 18-krotny drużynowy mistrz Polski. Na poziomie ekstraligowym prezentuje się nieprzerwanie od 1997 roku, zdobywając w tym czasie siedem razy tytuł najlepszego zespołu w naszym kraju. Przed inauguracją sezonu 2023 ekipa trenera Piotra Barona rozegrała trzy mecze testowe, z czego wygrała jeden. Leszczynianie dwukrotnie mierzyli się z Enea Falubazem Zielona Góra przegrywając na wyjeździe 42:48, zaś u siebie zwyciężając 50:40. Trzeci, domowy mecz z ebut.pl Stalą Gorzów, zakończył się porażką 44:45. Za Cellfast Wilkami dwa sparingi. Po minimalnej przegranej 44:46 z Abramczyk Polonią Bydgoszcz na jej terenie, drużyna dowodzona przez Ireneusza Kwiecińskiego odniosła zwycięstwo nad Arged Malesą Ostrów, pokonując zespół z województwa wielkopolskiego 57:32.

– Po drugim meczu sparingowym można stwierdzić, że niektórzy z naszych zawodników złapali już optymalną formę. Przed starciem z Lesznem oczekiwania drużyny są takie same, jak przed każdym innym spotkaniem. Zgodnie z duchem sportu – jedziemy, by powalczyć o zwycięstwo. Przebieg meczu odpowie nam na pytanie, w jakim miejscu jesteśmy. Od początku będziemy chcieli jechać na tyle dobrze, by utrzymywać rywali w kontakcie. Powalczymy o jak najwyższą zdobycz punktową. Ewentualny punkt bonusowy za rezultat w dwumeczu może być bardzo istotny – przyznał menedżer Cellfast Wilki Krosno, Michał Finfa.

Największymi gwiazdami rywali są m.in. Janusz Kołodziej, Chris Holder czy Jaimon Lidsey, którzy i tym razem będą stanowić o sile leszczyńskiej ekipy. Sztab szkoleniowy Cellfast Wilki postawił na najmocniejszy możliwy skład. Do rywalizujących w naszych barwach w ubiegłym roku Andrzeja Lebiediewa i Vaclava Milika dołączą Jason Doyle, Krzysztof Kasprzak i Mateusz Świdnicki pełniący rolę zawodnika U24. O sile formacji juniorskiej stanowić będą Krzysztof Sadurski wraz z Denisem Zielińskim.

– Mam nadzieję, że zawodnicy, którzy znają leszczyński tor, dadzą nam przewagę. Chciałbym, by tak było. Jason Doyle przejechał dwa ostatnie sezony w barwach Unii, Krzysztof Kasprzak spędził tam wiele lat swojej kariery. Również Krzysztof Sadurski szczególnie zmobilizuje się na rywalizację z kolegami ze swojej byłej ekipy – dodał Finfa.

– Jedziemy na bardzo gorący teren. Gospodarze koniecznie muszą wygrać ten mecz i to jak najwyżej. To spotkanie o dużym ciężarze gatunkowym. Znamy siłę naszej drużyny i jedziemy do Leszna z dużym optymizmem. Miło byłoby sprawić jakąś pozytywną niespodziankę. Stać nas na nią. Mamy zespół głodnych walczaków ze świetnym team spirit. Każdy z naszych zawodników będzie starał się wyszarpywać punkty. Czeka nas pasjonujące widowisko. Życzę wszystkich zawodnikom połamania kół, niech wygra lepszy – powiedział sternik krośnieńskiego klubu, Grzegorz Leśniak.

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno
1. Vaclav Milik
2. Mateusz Świdnicki
3. Jason Doyle
4. Krzysztof Kasprzak
5. Andrzej Lebiediew
6. Krzysztof Sadurski
7. Denis Zieliński

FOGO Unia Leszno
9. Bartosz Smektała
10. Janusz Kołodziej
11. Jaimon Lidsey
12. Grzegorz Zengota
13. Chris Holder
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak

Transmisja pierwszego, historycznego spotkania Cellfast Wilki Krosno w PGE Ekstralidze na antenie Canal+ Sport 5 i w Canal+ Online w niedzielę, 9 kwietnia o godzinie 16:30.

Przypominamy o specjalnej promocji Canal+ dla fanów Cellfast Wilków. Mecze Cellfast Wilki Krosno w historycznym sezonie w PGE Ekstralidze zobaczycie w aplikacji Canal+ Online. Jeśli nie wykupiliście jeszcze aplikacji, to mamy dla Was niespodziankę w postaci promocji na dwa pierwsze miesiące w cenie tylko 39 zł. Możecie przy okazji wesprzeć Cellfast Wilki Krosno wykupując aplikację przez specjalny, dedykowany naszemu klubowi link:

Canal+ Online – Promocja dla fanów Cellfast Wilki Krosno

Bądźcie z naszą ekipą przez cały sezon!