Już w niedzielę ekstraligowe emocje przy Legionów! Walczymy z Gorzowem

W ramach 6. kolejki PGE Ekstraligi Cellfast Wilki Krosno powrócą na stadion przy Legionów 1, by walczyć o kolejne punkty do ligowej tabeli. Przeciwnikiem Watahy będzie aktualny wicemistrz Polski, ebut.pl Stal Gorzów.

Goście to 9-krotny mistrz Polski, który największe sukcesy święcił w latach siedemdziesiątych. Ostatnie sezony były również bardzo udane dla ekipy Żółto-Niebieskich. Od trzech lat gorzowianie nie schodzą z ekstraligowego podium. W ubiegłym roku po pasjonującej walce ostatecznie ulegli w finale PGE Ekstraligi aktualnemu drużynowemu Mistrzowi Polski, Motorowi Lublin. Po sezonie 2022 ze składu odszedł indywidualny mistrz świata, Bartosz Zmarzlik, lecz nawet bez niego gorzowianie stanowią bardzo groźny kolektyw. Ich liderem w tym roku jest Anders Thomsen, któremu wtórują Szymon Woźniak wraz z Martinem Vaculikiem. Formację seniorską uzupełnia Oskar Fajfer. Jego imiennik, Oskar Paluch, jest liderem wśród gorzowskich młodzieżowców. Dorównać jego rezultatom starają się drugi junior – Mateusz Bartkowiak oraz Wiktor Jasiński startujący jako zawodnik do 24. roku życia.

Ekipa Cellfast Wilków da z siebie wszystko, aby pokonać utytułowanego rywala i zachować miano niepokonanych na własnym stadionie. – Nastroje są bojowe. Będziemy przygotowani na sto procent. Miejmy nadzieję, że mecz zakończy się naszym zwycięstwem i dopiszemy kolejne punkty do naszego dorobku – przyznał jeden z najskuteczniejszych zawodników naszej drużyny, Krzysztof Kasprzak.

– Cel jest jasny – chcemy zdobyć dwa duże punkty do tabeli. Wygrana na pewno wprowadziłaby dużo spokoju w drużynie na dalszą część sezonu. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pojedziemy po zwycięstwo – dodał trener Ireneusz Kwieciński, który desygnował do walki tych samych zawodników, co w wyjazdowym meczu z Platinum Motorem Lublin. W składzie pojawią się Jason Doyle, Krzysztof Kasprzak, Andrzej Lebiediew i Vaclav Milik. Pozycję U24 zajmie Mateusz Świdnicki, zaś wśród juniorów awizowano Krzysztofa Sadurskiego i Miłosza Grygolca.

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno:
9. Andrzej Lebiediew
10. Mateusz Świdnicki
11. Vaclav Milik
12. Krzysztof Kasprzak
13. Jason Doyle
14. Krzysztof Sadurski
15. Miłosz Grygolec

ebut.pl Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Wiktor Jasiński
3. Martin Vaculik
4. Oskar Fajfer
5. Anders Thomsen
6. Mateusz Bartkowiak
7. Oskar Paluch

Mecz 6. kolejki PGE Ekstraligi już w najbliższą niedzielę 21 maja o godz. 16:30 na stadionie przy Legionów 1. Wciąż dostępne są bilety na niedzielne spotkanie! Można je będzie nabyć w sklepie klubowym, który otwarty będzie w sobotę, 20 maja w godzinach 10:00-15:00. Wejściówki nienumerowane do własnego wydruku kupicie również online: https://www.kupbilet.pl/sport/zuzel/sw0554/opis

Zapowiadają się wielkie emocje! Otwarcie kas biletowych w niedzielę o 13:30, bramy stadionu zostaną otwarte dla kibiców o godz. 14.30. Dla kibiców gości (bilet SEKTOR GOŚCI) przygotowano miejsce na krzesełkach na wysokości wyjścia z drugiego wirażu. Każda osoba chcąca wejść na stadion musi posiadać karnet lub bilet. Dotyczy to również dzieci, dla których w siedzibie klubu można zakupić całosezonowy karnet w cenie 15 zł. Pojedynczy bilet na jeden mecz dla dzieci do 6 roku życia kosztuje 5 zł.

W dzień meczowy w kasach stadionu oraz w fan shopach na terenie stadionu dostępne będą również programy zawodów w cenie 20 zł. Z uwagi na ogromne zainteresowanie meczem wskazany jest wcześniejszy zakup biletów. Ogólna liczba wejściówek jest ograniczona z racji pojemności stadionu.