Keynan Rew wzmacnia Cellfast Wilki!

Australijczyk Keynan Rew podpisał dziś kontrakt z Cellfast Wilkami! 19-letni żużlowiec został wypożyczony do Krosna do końca sezonu 2022 z ekstraligowej Fogo Unii Leszno. Keynan Rew zadebiutuje w krośnieńskiej drużynie już jutro w meczu przeciwko Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Start sobotniego meczu o godz. 16.30 na stadionie przy Legionów w Krośnie. Dziś Rew przyjechał do Krosna i w siedzibie klubu złożył podpis pod kontraktem.

Po podpisaniu kontraktu tradycji stało się zadość. Keynan Rew odebrał z rąk prezesa Cellfast Wilki Grzegorza Leśniaka siekierę firmy Cellfast – tak, jak to dzieje się w przypadku każdego nowego zawodnika krośnieńskiej drużyny.

– Bardzo cieszę z propozycji jazdy w Krośnie. Pierwsza liga to mocne rozgrywki i z pewnością starty tutaj pomogą mi w dalszym rozwoju. Zawsze lepiej jechać w pierwszej lidze niż w rozgrywkach do lat 24. Bardzo chciałbym pomóc Wilkom w końcówce sezonu – powiedział Keynan Rew. Australijczyk plasuje się obecnie na trzecim miejscu w statystykach rozgrywek Ekstraligi U24. W PGE Ekstralidze ma w obecnym sezonie na koncie pięć biegów w barwach Fogo Unii Leszno, w której wystawiany był do składu pod numerem 8. – My potrzebowaliśmy Keynana, a Keynan potrzebował nas. Mamy wspólne cele, co dobrze wróży naszej współpracy. On chce się bardzo pokazać, a my liczymy na jego dobre wyniki, które pomogą nam w walce w fazie play-off. Keynan uzupełni pozycję U24 w naszej drużynie. Rafał Karczmarz bardzo się stara, ale nie może wznieść się na wyższy poziom punktowy – opisuje prezes Cellfast Wilki, Grzegorz Leśniak. – Wypożyczając Keynana Rew sięgnęliśmy po najlepszego dostępnego na rynku zawodnika. Mieliśmy ostatnio sporo problemów ze zdrowiem naszych zawodników. Mówiąc w przenośni, spadły na nas wszystkie plagi egipskie. Całe szczęście Krzysztof Sadurski zaleczył już złamany wyrostek w kręgosłupie. Vaclav Milik wrócił do jazdy po wstrząsie mózgu w lidze szwedzkiej. Czekamy wciąż na Andrzeja Lebiediewa. Trwa jego wyścig z czasem o powrót do sił po operacji scalenia mięśni w lewej nodze. Czas działa na naszą korzyść i skupiamy się, by zespół był jak najsilniejszy na tę decydującą część sezonu – dodaje sternik krośnieńskiego żużla.

Mecz Cellfast Wilki Krosno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk już jutro – tj. w sobotę 22.07.2022 o godz. 16.30. Otwarcie bram stadionu dla kibiców o godz. 14.30. Kasy stadionu będą czynne od godz. 13 i będzie w nich można zakupić bilety zarówno na mecz z drużyną z Gdańska, jak i na finał Indywidualnych Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Krośnie w poniedziałek, 15.08.2022.