Porsing, Pickering i Moi w Wilkach Krosno! Znamy kadrę drużyny [Zdjęcia]

To już oficjalna informacja. Nicklas Porsing podpisał roczny kontrakt z Wilkami i dołączył do krośnieńskiej drużyny. W minionym sezonie 25-letni Duńczyk był kapitanem Stali Rzeszów. Wziął udział w dziewięciu meczach uzyskując średnią biegową 1,756.
Mieszkający na co dzień w Rzeszowie Nicklas Porsing związał się z Wilkami rocznym kontraktem.
Nicklas Porsing dysponuje sporym sportowym potencjałem i w przyszłym roku stać go na to by poprawić swoją pozycję. Ma również pełne predyspozycje by zaliczać się do czołowych zawodników krośnieńskiej drużyny.
Wierzę, że nasz zespół stać na dobre rezultaty. Zrobimy wszystko by walczyć o jak najlepszy wynik i cieszę się, że mogę być członkiem tej ekipy. Przed nami bardzo ciekawy sezon - powiedział Nicklas Porsing po złożeniu podpisu pod kontraktem z Wilkami.
Nowymi postaciami w krośnieńskiej drużynie są również Josh Pickering i Glenn Moi. Ten pierwszy 30 listopada skończy 22 lata.
Josh Pickering nie tylko na Antypodach uważany jest za zawodnika z dużą przyszłością.
Z krośnieńskim klubem Australijczyk podpisał dwuletni kontrakt. Przed rokiem Pickering ścigał się w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Rybniku. Australijczycy uplasowali się tuż za Polską, a Josh zdobył sześć punktów. Niedawno, bo 16 września podczas Meczu Narodów w Łodzi Pickering wystartował w ekipie Kangurów obok Jasona Doyla, Rohana Tungate’a i Josha Grajczonka. Australijczycy wygrali w tych zawodach a Pickering wywalczył pięć punktów w czterech startach.
Cieszę się, że mam szansę na debiut w polskiej lidze. Ostatnie dwa sezony spędziłem na Wyspach w barwach Edinburgh Monarchs. Moim ulubionym żużlowcem jest Jason Doyle. Kiedyś podziwiałem Tomasza Golloba, więc tym bardziej fajnie, że będę mógł pokazać się polskim kibicom – powiedział młody Australijczyk.
Josh mieszka w Newcastle nad Pacyfikiem w Nowej Południowej Walii, ponad 100 km od Sydney. W 2017 roku został czwartym zawodnikiem Młodzieżowych Mistrzostw Australii, a w tegorocznym czempionacie seniorów zajął 6. miejsce, zdobywając w czterech seriach tyle samo punktów co Sam Masters.
Nowym Wilkiem został też 22-letni Glenn Moi – mistrz Norwegii w parach i dwukrotnie indywidualnie. Po tytuł parowy sięgnął będąc liderem ekipy Elgane MSK.
Glenn Moi marzy o debiucie w polskiej lidze.
Jakiś czas temu miałem okazję ścigać się na torach w Rybniku i Rawiczu. Krosno to nowy klub, który fajnie się rozwija. Zrobię wszystko żeby dostać szansę startu w polskiej lidze i chcę zadowolić kibiców – stwierdził Glenn, który ma za sobą występy w lidze duńskiej w ekipach z Holstebro, Brovst i Glumso.
Wilki Krosno podpisały również kontrakt z Lasse Bjerre. Umowa została zawarta na prośbę duńskiego zawodnika, który w minionym sezonie wziął udział w trzech meczach pierwszoligowej wówczas Wandy Kraków.