Rosyjskie talenty z dłuższymi kontraktami w Krośnie! [Zdjęcie]

Witalij Kotlar i Jewgenij Sajdullin to dwa młode wilki, które podpisały długoterminowe kontrakty w Krośnie. W Rosji obaj uważani są jako zawodnicy z wielką przyszłością. Kotlar podpisał z Wilkami trzyletni, a Sajdulin dwuletni kontrakt. W juniorskich mistrzostwach Rosji zajęli odpowiednio piąte i siódme miejsce. Obaj mają duże ambicje i koniecznie chcą pokazać się polskiej publiczności.
Na zdjęciu od lewej Witalij Kotlar i Jewgenij Sajdulin – żużlowe wielkie talenty rosyjskiego speedwaya.
17-letni Kotlar mieszka w Ussuryjsku, oddalonym o 100 km na północ od Władywostoku i 60 km od granicy z Chinami. Reprezentuje barwy Wostoku, z którym w niesamowitych okolicznościach sięgnął po drużynowe mistrzostwo Rosji. W finałowym spotkaniu z Turbiną Bałakowo zwyciężył jadąc jako joker, czym odwrócił losy dwumeczu, zdobywając 13 punktów. – Do Krosna mam wprawdzie 10 tysięcy kilometrów, ale wierzę, że będę miał okazję poznać tor i kibiców nowego klubu – powiedział Witalij.
Sajdullin jest o rok starszy, bo 14 grudnia skończy 18 lat. Mieszka w Kamieńsku Uralskim i na Legionów ma bliżej, bo jedyne…3000 kilometrów. – Podpisałem kontrakt na dwa lata, bo jazda w Polsce to szansa na zrobienie dużego kroku w swoim sportowym rozwoju – podkreślił 18-letni żużlowiec. W sezonie Jewgienij jeździ w barwach Mega-Łady Togliatti, a zimą bierze udział rywalizacji lodowych gladiatorów. W finale mistrzostw Rosji juniorów w icespedwayu na torze w Wiatskich Polanach uplasował się na czwartej pozycji.
Kiedyś w Krośnie ulubieńcem publiczności był filigranowy Sergiej Jeroszyn. Kotlar i Sajdulin mogą pójść w jego ślady, a wróży się im… znacznie lepszą przyszłość.