Skupień pierwszym polskim Wilkiem! [Zdjęcia, WIDEO]

Jest pierwszy polski zawodnik w Wilkach. Lars Skupień został żużlowcem krośnieńskiego klubu, otwierając seniorską formację naszej drużyny.

– Przede mną nowe wyzwania i nowe otwarcie. Wiadomo, że przejście z juniora do wieku seniora to zwykle nie jest łatwa sprawa, dlatego podchodzę do tego spokojnie. W Krośnie zwykle fajnie mi się jeździło, więc cieszę się, że będę zdobywał tam punkty – powiedział 21-letni Skupień.

Fotografia wykonana tuż po złożeniu podpisów pod kontraktem. Od lewej prezes Wilków Krosno SA Robert Dobosz, Lars Skupień i wiceprezes klubu Grzegorz Leśniak.

Lars Skupień dotychczas był najbardziej związany z rybnickimi Rekinami. Jego przejście do Krosna było możliwe dzięki postawie Krzysztofa Mrozka. Prezes ROW-u wykonał w kierunku Wilków ważny gest dla rozwoju krośnieńskiego żużla i współpracy obu klubów. Warto bowiem przypomnieć, że wujek Larsa – Antoni Skupień był kiedyś trenerem klubu z Krosna. – Rozmowa z prezesem Mrozkiem przebiegła w sympatycznej atmosferze. Porozmawialiśmy bardzo rzeczowo i bardzo dziękuję panu prezesowi za możliwość bezpłatnego pozyskania Larsa. Rozwój młodych zawodników to dla polskiego żużla bardzo ważna sprawa. Cieszę się, że obaj perspektywicznie patrzymy na nasz speedway – podkreślił prezes Wilków Krosno Robert Dobosz.

Skupień, który w pierwszoligowym sezonie uzyskał średnią 1,5 pkt/bieg, kilka dni temu przeszedł konieczny zabieg palca lewej ręki. – To uraz, który wcześniej czy później musiałem wyleczyć. Wszystko poszło zgodnie z planem i na pewno będę w 100 procentach gotowy do nowego sezonu – dodał nowy członek krośnieńskiej watahy.

Urodzony w Niemczech żużlowiec to drugi zawodnik w kadrze Wilków. Wcześniej kontrakt podpisał o rok młodszy Duńczyk Patrick Hansen.

[Best_Wordpress_Gallery id=”23″ gal_title=”Lars Skupień pierwszym polskim Wilkiem!”]