Walczymy o finał. Historyczne starcie Cellfast Wilków

Sobota, 11 września, godzina 16. To wtedy Cellfast Wilki rozpoczną w Krośnie historyczną walkę ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk o miejsce w finale eWinner 1.ligi. Remis lub każde zwycięstwo da naszej drużynie triumf w półfinałowym dwumeczu fazy play-off.

Od 1988 roku, kiedy reaktywowano krośnieński żużel, nie było meczu o taką stawkę dla miejscowej drużyny. Teraz przychodzi moment, gdy udział w bezpośredniej batalii o miejsce w najlepszej lidze świata jest w zasięgu zespołu Ireneusza Kwiecińskiego. Dlatego warto być przy Legionów!

– Pewnie, że jako trener tej drużyny chciałbym wejść do finału i awansować do PGE Ekstraligi. Wygrywanie to zawsze jest cel każdego sportowca i tak też jest w krośnieńskim zespole. Co by się wtedy działo? To już rozmowa na inną okazję. W tej chwili koncentrujemy się na spotkaniu z Wybrzeżem – przyznaje trener Cellfast Wilków.

Menedżer Michał Finfa oraz Vaclav Milik i Andrzej Lebedevs po meczu w Gdańsku

Dla krośnieńskiej Watahy najważniejszy jest teraz sobotni rewanż z gdańskim zespołem. W pierwszym, niezwykle emocjonującym meczu nad morzem zanotowano remis 45:45. Jeśli w rewanżu w Krośnie również padnie taki rezultat, to do finału awansują Cellfast Wilki, które były wyżej sklasyfikowane w tabeli po rundzie zasadniczej (Krosno jako lider, Gdańsk na 4. miejscu). Oczywiście każde zwycięstwo da naszej ekipie awans do wielkiego finału eWinner 1. ligi.

Rewanżowe spotkanie będzie niezwykle trudne, bo rywale z Gdańska dysponują mocnym składem i w rundzie zasadniczej pokonali nasz zespół na torze w Krośnie 46:44. Do tego Wybrzeże wskazywane przed sezonem jako główny faworyt do wygrania ligi ma ogromną chrapkę na ekstraligowy awans. Dlatego podczas rewanżu emocje na najwyższym poziomie są gwarantowane.

Zapraszamy na stadion już od godziny 14:00, gdyż na kibiców będzie czekać wiele atrakcji (szczegóły poniżej). Dwie godziny wcześniej czyli od 12:00 będzie otwarta kasa z biletami od strony targowicy. Początek meczu czyli start do pierwszego wyścigu zaplanowano na godzinę 16.

Zdunek Wybrzeże:
1. Rasmus Jensen
2. Krystian Pieszczek
3. Jakub Jamróg
4.
5. Wiktor Kułakow
6. Alan Szczotka
7. Piotr Gryszpiński

Cellfast Wilki Krosno:
9. Tobiasz Musielak
10. Mateusz Szczepaniak
11. Patryk Wojdyło (U24)
12. Vaclav Milik
13. Andrzej Lebiediew
14. Seweryn Orgacki
15. Aleks Rydlewski

Początek meczu: godz. 16:00
Sędzia: Piotr Stefankiewicz
Komisarz toru: Paweł Stangret

Aktywności dla kibiców:

*”Desperados za gadżet” czyli za każdy kupiony wilczy gadżet w fan shopie klubu puszkę napoju Desperados otrzymasz gratis.

*Na stadionie odbędzie się prezentacja nowego samochodu driftowego ekipy LO-STARK Drift Team, którym Kamil Lorenc będzie startował w sezonie 2022 w Driftingowych Mistrzostwach Polski w klasie PRO. Specyfikacja: BMW M2 F87; Body: Maxton; Silnik 4.4 V8 Turbo + Nitro o mocy ponad 800KM i 1000Nm momentu obrotowego. Dodatkowo ekipa LO-STARK Drift Team będzie rozdawać 300 sztuk limitowanej edycji energetyków.

*Podczas meczu będzie na stadionie Grupa Ratowniczo – Poszukiwawcza Legion Gerarda, która od trzech lat wspiera służby mundurowe w poszukiwaniu osób zaginionych w terenach leśnych. Na jej stoisku będzie można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zmierzyć poziom cukru we krwi oraz ciśnienie tętnicze. Link do wsparcia grupy: https://pomagam.pl/legiongerarda

* Podczas meczu będzie prowadzona zbiórka na ratującą życie operację kręgosłupa 3-letniego Krzysia Sarkowicza z Dukli – puszki będą ustawione przy fan shopach i punktach gastronomicznych. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.